Rady ke zvýšení návštěvnosti web stránek

Připravili jsme pro Vás novou sekci POMOC - Přehled nejčastěji kladených dotazů:

Import dat z Microsoft Excel

 • Soubor musí být ve formátu CSV. Do tohoto formátu uložíte data pomocí menu Soubor - Uložit jako... a "Typ souboru" je "CSV oddělený středníkem" v MS Excel.
 • Jednotlivé sloupce následují v pořadí: skladové číslo, název produktu, krátký popis, dlouhý popis, cena, daň v procentech, měna, sleva, počet kusů na skladě, hlavní obrázek, obrázek 2, obrázek 3... atd. až obrázek 13.
  Názvy sloupců v prvním řádku tabulky:
  product_code; title; short; long; price; with_tax; tax; currency; discount; quantity; image; image_2; image_3; image_4; pages; Výrobce; Velikost monitoru; Barva; Velikost (poslední 4 jsou doplňková pole).
 • Na pořadí sloupců nezáleží, můžete zvolit i jiné. Důležité je přiřadit sloupcům správný název v prvním řádku.
 • Produkty v tabulce nesmí obsahovat středník ";" a nový řádek! Místo nového řádku můžete použít HTML znak "<br/>".
 • Produkty v tabulce musí mít vyplněné skladové číslo "product_code", název produktu a "pages" - když chcete definovat, do které stránky se mají vložit.
 • Přepínač ceny DPH - "with_tax": Hodnota 1 = cena s DPH, Hodnota 0 = cena bez DPH, systém k ceně připočítá 21%.
Aktualizace katalogu:
-  Když vyplníte "pages", import aktualizuje produkty a přesune je na stránky podle zadefinovaného "pages" - na původní místo, nebo je můžete přesunout do jiné "pages".
-  Když při aktualizaci "pages" nevyplníte, import produkty aktualizuje a zůstanou na původních stránkách.
-  Když v importu některé hodnoty nevyplníte (buňku, nebo vynecháte sloupec/sloupce či všechny dlouhé a krátké popisy), import je vynechá a původní hodnota se nepřepíše (vždy je potřeba definovat product_code, title a pages).

 

Vkládání nových produktů:
-  Když vyplníte "pages", produkty se vloží do zadaných stránek.
-  Když nevyplníte "pages", vloží se do aktuální stránky.
 • Jako identifikátor produktu slouží "Skladové číslo", první sloupec CSV tabulky. Pokud se Skladové číslo bude rovnat skladovému číslu produktu v databázi, produkt se aktualizuje novými daty.
 • Do sloupce "pages" napište URL stránky, do kterých se má produkt vložit. Např. "/produkty/kola" (bez lomítka na konci).
 • "Pages" slouží jako separátor mezi doplňkovými poli a produktem. Za sloupcem "pages" přibyla možnost vložit doplňkové pole, název doplňkových polí v prvním řádku je s diakritikou. Aby import doplňkových polí fungoval, je potřeba mít v administraci webové stránky vytvořená doplňková pole a jejich proměnné. 
  Příklad:
  Název doplň. pole: Výrobce
  Typ doplň. pole: Výběrové menu
  Proměnné budou: Škoda, Audi, VW, KIA
  (Ve Vaší Excel databázi i administraci webu je potřeba dodržet velká a malá písmena i stejnou diakritiku).
  Když napíšete "Skoda", nepřiřadí se tato proměnná k produktu jako doplňkové pole, protože v administraci máte napsáno "Škoda".
 • Export doplňkových polí - funguje pouze v případě, že Typ doplňkového pole je Varianta, Indikátor, Checkbox, Radio Button. Nelze exportovat Krátký nebo Dlouhý text.
 • Import cenových variant prozatím není možný.
 • Importovat a exportovat můžete také stav produktu - aktivní, nebo neaktivní. Při importu můžete, ale nemusíte, přidat do CSV sloupec 'active'. Sloupec "active" umístěte mezi "quantity" a "image". Hodnota 1 = aktivní, hodnota 0 = neaktivní, hodnota 2 = smazat produkt. Při exportu z Excelu se sloupec "active" doplní sám.
 • Vzorový CSV soubor si můžete stáhnout na této adrese (klikněte pravým tlačítkem, Uložit soubor...).
 • Jestliže používáte v textu odrážky, použijte značky <li> a <ul> . Vzorový text s odrážkami:
  Vlastnosti výrobku:<br/>
  <ul>
  <li>zelená barva</li>
  <li>velikost X, XL, XXL</li>
  <li>materiál bavlna</li>
  </ul>
  Celý text s odrážkami vložte do jedné buňky a jednoho řádku v Excelu.
 • Poznámka: pokud chcete importovat velkou databázi (stovky položek), kontaktujte nás prosím - povolíme import větší databáze pro Váš web.

  IMPORT UŽIVATELŮ
 • Ukázkový XLS soubor ke stažení je zde. Pro import pak použijte soubor CSV oddělený středníky. Ve sloupci gropuid použijte číslo skupiny, zjistíte ho v OBJEDNÁVKY - ZÁKAZNÍCI a nahoře je filtr podle skupiny, číslo skupiny je v závorce. Sloupec Active: číslo 1 znamená aktivní, číslo 0 znamená neaktivní.

  Pro aktivování těchto importovaných uživatelů k odběru novinek e-mailem (funkce Newsletter) nás kontaktujte, programátor by jim doplnil další sloupec v databázi.
   
 • V případě jakýchkoli problémů s importem dat nás neváhejte kontaktovat.
« Zpět

 

Další funkce ByznysWebu:

Start Standard Maximum
Tvorba www stránek, tvorba stránek s balíčkem ByznysWeb Start Standard, střední balíček pro tvorbu webu, tvorbu eshopů nebo tvorbu www stránek. Tvorba webů rychle a levně. Tvorba eshopu, tvorba obchodů s kompletním balíčkem. Maximum obsahuje e-obchod, eshop, vytvořte si internetový obchod.

Adresa: www. .byznysweb.cz
E-mail:
Heslo:
Vaši novou web stránku budete mít za 5 minut funkční.
Test 15 dní zdarma!
Stisknutím tlačítka souhlasíte s obchodními podmínkami služby ByznysWeb (zobrazit)
Design můžete kdykoliv měnit.
Na výběr je více než 500 designů.
Je možné vytvořit i unikátní design.